Czego nie może jeść pies? Jakie produkty domowe są dozwolone?

Jakie inne produkty domowe mogą jeść psy, a jakie są dla psów zabronione?

Czy psy mogą jeść chleb?

Tak, psy mogą jeść chleb, ale nie jest on zalecany. Chleb zawiera wiele pustych kalorii i może prowadzić do otyłości psa. Niebezpieczne są również dodatki do pieczywa jak np. rodzynki. Dlatego chleba najlepiej unikać. Dowiedz się więcej na temat czy psy mogą jeść chleb?

Czy psy mogą jeść ser?

Tak, psy mogą jeść ser w umiarkowanych ilościach. Ser ma dużą zawartość białka i tłuszczy – więc jeżeli chcemy uzupełnić te składniki w diecie psa możemy podawać niewielkie ilości sera (np. w przypadku przysmaka, czy nagrody). Zbyt dużo sera w psiej diecie może powodować otyłość. Nie należy również podawać sera psom z nietolerancją laktozy.

Czy psy mogą jeść czekoladę?

Nie, psy absolutnie nie powinny jeść czekolady. Czekolada zwiera toksyny, które mogą doprowadzić do zatrucia, a w skrajnym przypadku do śmierci psa. Najbardziej szkodliwa jest czekolada gorzka, czekolada do picia, a także kakao. Dowiedz się więcej na temat czy psy mogą jeść czekoladę?

Czy psy mogą jeść ryż?

Tak, pies może jeść ryż, ale tylko pod pewnymi warunkami. Żeby psu nie zaszkodzić musimy zwrócić uwagę jaki jest to ryż, czy zawiera dodatkowe składniki (np. przyprawy) i jak często można go podawać. Warto też zwrócić uwagę, że ryż jest czasami jednym ze składników karm komercyjnych, stosowany jako uzupełnienie. Dowiedz się więcej na temat czy psy mogą jeść ryż?

Czy psy mogą jeść jajka?

Tak, jajka, szczególnie surowe, mają wiele wartościowych składników, które uzupełnią dietę psa. Warto jednak wcześniej skonsultować włączenie jajek do diety czworonoga z weterynarzem. Dowiedz się więcej na temat czy psy mogą jeść jajka?

Czy psy mogą jeść kaszę?

Tak, ale na pewno kasza nie może być podstawą takiego pokarmu naszego zwierzęcia, ale jako dodatek staje się cennym źródłem węglowodanów, witamin, oraz związków mineralnych. Dowiedz się więcej na temat czy psy mogą jeść kaszę?