akcesoria dla psa

W jakie akcesoria powinien zaopatrzyć się właściciel każdego psa?

Jeśli stajemy się właścicielem psa, powninniśmy sobie zdawać sprawę z tego, że posiadanie psa to nie tylko sama zabawa i przytulanie. Pies to także wiele obowiązków, które każdy dobry właściciel powinien spełniać. Najważniejszą rzeczą w posiadaniu i opiece nad psem, jest zapewnienie mu odpowiednich warunków, standard tych warunków podnosimy poprzez wszelakie akcesoria i artykuły przeznaczone dla psów. Przedstawimy Wam krótką listę obowiązkowych artykułów i akcesoriów, najlepiej zaopatrzyć się w nie jeszcze przed adopcją/zakupem pieska i najlepiej aby był to dobry i sprawdzony sklep z akcesoriami dla psów.

W jakie akcesoria powinniśmy koniecznie się zaopatrzyć?

  • Miska – Dobrej jakości miska, a nawet dwie to podstawa. Najlepiej metalowa lub plastikowa, a jeszcze lepiej gdyby była antypoślizgowa. Należy dobrać odpowiednią wielkość miski do rozmiaru psa, często trzeba kupić kilka rozmiarów, ponieważ jak wiadomo pieski szybko rosną. A czemu dwie miski? Ponieważ karma i woda powinny być w osobnych miskach, a dostęp do tej z wodą, powinien być dla psiaka zapewniony cały czas.
  • Obroża – Na początek obroża to kolejny konieczny produkt, wysokiej jakości obroża która zagwarantuje że się nie zerwie w najmniej nieoczekiwanym momencie. Dobrze też, gdyby posiadała dosyć sporą regulację, bo tak jak wyżej pisaliśmy, pieski szybko rosną.
  • Smycz – Jeśli mamy obrożę, to potrzebujemy również smyczy, aby wziąć psa na spacer zwłaszcza młodego i niesfornego, koniecznie musimy mieć smycz która umożliwi nam kontrolę nad pupilem. Powinna być mocna, z wygodnym uchwytem i mocnym karabińczykiem który pozwala zapiąć ją do obroży.
  • Szelki – Nie jest to rzecz konieczna, ale przydatna, szelki pozwalają bardziej zadbać o zdrowie pieska i jego komfort – nie powodują ucisku na szyi i ewentualnych problemów z tego powodu, równomiernie rozkładają nacisk na ciało pupila.
  • Legowisko – Najlepiej mięciutkie, wytrzymałe i odpowiednio dobrany rozmiar pod pieska. Każdy pies lubi sobie pospać, wtulić się w coś miękkiego, warto zagwarantować mu takie miejsce, które będzie tylko jego.
  • Karma i przysmaki – Oczywiście najważniejszą rzeczą jest karma, najlepiej odpowiednio zbilansowana i dobrana pod rasę naszego psa. Resztki z obiadu to przeszłość w karmieniu zwierząt, nie powinny one jeść to co ludzie, jest dla nich specjalnie przeznaczony pokarm i warto z tego korzystać. Prócz karm, warto zaopatrzyć się w kilka przysmaków, mogą to być treserki, ciasteczka lub kości, umożliwią one nam tresurę naszego psa (a na pewno w niej pomogą) a także stosowanie ich jako nagrodę za dobre zachowanie. Kości jako przysmak świetnie sprawdzą się jako naturalna „zabawka” która pozwoli zaspokoić naturalną potrzebę gryzienia u psów, a także zadbają o ich zęby i higienę jamy ustnej.
  • Zabawki – Na początek wystarczy kilka zabawek, ale bez nich się nie obejdzie, zwłaszcza w formie sznurów, gryzaków i piłek. No chyba, że chcemy mieć pogryzione kapcie i meble… Psy uwielbiają gryźć, to jest ich naturalny odruch i trzeba im pozwolić się wyszaleć, najlepiej właśnie z zabawkami.

Pozostałe akcesoria

Jest jeszcze kilka innych akcesoriów, takie jak np. podkłady higieniczne, aby nauczyć pieska załatwiać się w odpowiednim miejscu i ochronić podłogę, albo identyfikator który w razie zaginięcia pozwoli odnaleźć psa. Można też zaopatrzyć się oczywiście w woreczki na odchody, ponieważ czystość na spacerach jest bardzo ważna. Wszystkie te akcesoria należy wziąć pod uwagę, jednak na pewno warto zaopatrzyć się w te konieczne, które znalazły się na naszej liście.

Produkty te, wcale nie muszą być drogie i z najwyższej półki, wystarczą te sprawdzone i podstawowe, jednak na prawdę warto w nie zainwestować aby podnieść komfort życia naszego psiaka, na pewno będzie zadowolony!

Skomentuj