szczeniak

Sucha karma dla szczeniaka – jakimi chrupkami karmić młodziutkiego psa?

Sucha karma dla szczeniaka – jakimi chrupkami karmić młodziutkiego psa?

Sucha karma dla szczeniaka – od kiedy można ją podawać?

Przez pierwsze cztery tygodnie życia szczeniaki bazują na pokarmie pobieranym od matki. Po tym czasie można zacząć wdrażać do ich jadłospisu pierwsze pokarmy stałe – oczywiście specjalistyczne, przeznaczone dla tak młodych czworonogów. Początkowo mają one stanowić jedynie dodatek żywieniowy, urozmaicenie, przygotowanie dla diety w przyszłości oraz stymulację do szybszego rozwoju układu pokarmowego. Chrupki należy nasączać wodą, by nie podrażnić delikatnego żołądka młodego psiaka.

Pełne odstawienie szczeniąt od matczynej piersi może nastąpić dopiero w ósmy tygodniu. Wtedy maluch może już przyjmować wyłącznie specjalną karmę dla szczeniąt. Warto przy tym pamiętać, że po adopcji do nowej rodziny, psiak powinien jeść tę samą karmę przez minimum 7-14 dni. Po tym czasie nowy właściciel może zacząć rozważać jej ewentualną, stopniową oczywiście, zmianę.

Jak wybrać karmę dla szczeniaka?

Przede wszystkim należy sięgać po karmy oznaczone jako puppy lub junior. Hasła te wskazują, że skład danego pokarmu jest wzbogacony o składniki niezbędne szczeniakom oraz zawiera odpowiednią dla nich, podwyższą, ilość np. białka. Jednocześnie warto zastanowić się nad wyborem chrupek innych niż marketowe. Wiele popularnych marek zawiera bowiem w składzie nie tylko mnóstwo zbędnych wypełniaczy, które mogą negatywnie wpływać na układ pokarmowy maluszka, ale też opierają się one na bardzo niskiej jakości białku – z podrobów, a nawet piór, czy innych odpadków. Nie jest to dobry stymulant psiego rozwoju.

Szukając wysokiej jakości psiej karmy, rozglądaj się za chrupkami bez barwników, konserwantów oraz zbóż – te ostatnie nie tylko nie są psu do niczego potrzebne, ale stanowią również częstą przyczynę alergii pokarmowych. Polecamy także wybierać karmy monobiałkowe. W przypadku uczulenia na chrupki pomimo braku glutenu, ułatwią one ewentualną diagnozę, wskazując mięso, którego psiak nie powinien spożywać.

Dobra sucha karma dla szczeniaka? Poznaj Lincoln – chrupki premium z Polski!

Na wysokiej jakości karmę dla szczeniąt wcale nie trzeba wydawać kokosów. Sucha karma dla szczeniaka Lincoln to gwarancja wysokiej jakości pokarmu bez opróżniania portfela do cna. Chrupki Lincoln nie zawierają żadnych zbędnych dodatków – tylko to, co niezbędne i ważne dla Twojego pupila. Oferujemy też wiele różnych smaków, by każdy maluch znalazł idealny wariant dla swojego brzuszka. Poza tym możemy towarzyszyć w rozwoju Twojego psa od początku aż po sędziwy wiek, dzięki liniom adult oraz senior (a także karmom specjalistycznym).

Skomentuj