legowisko dla psa

Legowisko dla psa – jak wybrać to naprawdę dobre i nie dać się zwariować?

Producenci akcesoriów dla zwierzaków prześcigają się w pomysłach fundując nam – właścicielom prawdziwą estetyczną ucztę. Mięciutkie legowiska, puchate poduszki czy polarowe kocyki, które możemy dziś znaleźć w sklepach zoologicznych wyglądają tak pięknie, że nie jeden raz sama miałam ochotę się na nich położyć. Chcesz wiedzieć czy warto zainwestować 400 zł w legowisko dla psa? Zapraszam Cię do lektury dzisiejszego artykułu, z którego dowiesz się, jak wybrać akcesoria dla swojego czworonoga, które nie tylko pięknie wyglądają, ale przede wszystkim odpowiadają potrzebom Twojego pupila.

Jak wybrać legowisko dla psa i oduczyć go wchodzenia na Twoje łóżko?

Zastanawiasz się, jaki typ leżanki będzie spełnieniem marzeń Twojego zwierzaka i pozwoli Ci zachować niezależne terytorium łóżka w sypialni czy kanapy w salonie? Uważnie obserwuj, jakie materiały i powierzchnie lubi najbardziej i wybierz dla niego leżankę, która będzie wykonana z tkaniny, na której po prostu uwielbia się wylegiwać! Niektóre psy preferują miękkie pufy, inne zdecydowanie wolą bardziej sprężyste lub twardsze powierzchnie. Wybierając legowisko dla psa, warto mieć na uwadze nie tylko jego osobiste preferencje, ale także względy ortopedyczne. Niektóre rasy są genetycznie obciążone problemami takimi jak np. dysplazja stawów. Stawy utrzymują aż 60% całej masy ciała czworonoga, dlatego kompletując psią wyprawkę weź pod lupę nie tylko komfort, ale przede wszystkim zdrowie swojego pupila – warto zadbać o to, by już od pierwszych dni w nowym domu kącik czworonoga jak najlepiej odpowiadał jego realnym potrzebom.

Legowisko dla psa – jak dobrać rozmiar?

Czy wiedziałeś, że Twój pupil dziennie przesypia nawet 12 godzin? Warto więc zatroszczyć się o łóżko,na którym swobodnie będzie mógł wyciągnąć wszystkie swoje cztery łapy! Nie ma uniwersalnego legowiska, które będzie idealne dla każdego zwierzaka.Pamiętaj, większe wcale nie oznacza lepsze. Leżanka to miejsce, którego zadaniem jest budowanie poczucia bezpieczeństwa. Nawet, jeśli Twój zwierzak jest jeszcze szczeniakiem, nie kupuj mu legowiska „na przyszłość”. Psie łóżeczko powinno być systematycznie wymieniane na większe wraz z rozwojem zwierzaka. Małe psiaki zdecydowanie nie czują się komfortowo mając do dyspozycji legowisko w rozmiarze XXL (no, chyba że jesteś szczęśliwym psim rodzicem całego stadka czworonogów). Przyjęło się, że idealny rozmiar legowiska dla psa możemy ustalić mierząc długość zwierzaka od czubka głowy do nasady ogona i powiększając tę wartość o około 10- 20 cm.

3 cechy praktycznego legowiska dla czworonoga i właściciela

Idealne legowisko dla Twojego psa czyli jakie? Przede wszystkim takie, które jest dostosowane do potrzeb Twojego czworonoga. Praktyczne legowisko dla psa powinno być dla niego wygodne w użytkowaniu. Mały, energiczny york nie będzie miał problemu ze wskoczeniem do eleganckiego koszyka, jednak dla jamnika czy basseta takie łóżeczko może okazać się sporym wyzwaniem. Kompletując wyprawkę dla psiaka możesz zdecydować się na leżankę z wejściem, legowisko typu buda lub sprężysty materacyk ortopedyczny na którym możesz położyć puchaty koc, jeśli chcesz zadbać o stawy swojego pupila jednocześnie nie odbierając mu radości wylegiwania się na ulubionym materiale. Jeśli masz wątpliwości – wybór legowiska o odpowiedniej twardości możesz skonsultować z lekarzem weterynarii. Kolejną ważną cechą praktycznego legowiska jest możliwość ściągania pokrowca i prania go w pralce. Niektóre firmy oferują możliwość osobnego zakupu pokrowca na leżankę, dzięki czemu nie będziecie musieli czekać aż wyschnie dzięki dodatkowemu ochraniaczowi.

Więcej informacji: https://canlusso.pl

Skomentuj