koty

Kocia siatka ochronna na balkon – dlaczego warto ją mieć?

Kocia siatka na balkon to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto chce zadbać o bezpieczeństwo swojego pupila. Sprawdzi się ona zarówno w bloku, jak i na piętrze domu jednorodzinnego. Ochrona zwierzaka to jednak nie ostatnia funkcja, jaką mają siatki zabezpieczające. Zobacz, dlaczego warto zdecydować się na jej montaż. 

Jeśli jesteś mieszkańcem bloku, to wiesz doskonale, jak fantastycznie jest mieć balkon. Podczas letnich dni jest to idealne miejsce na wypoczynek, jedzenie posiłków, czy choćby suszenie prania. Jednak mając w domu kota, nie można cieszyć się takim balkonem w pełni. Mówi się, że koty zawsze spadają na cztery łapy — jednak z pewnością nie chcesz tego sprawdzać. I to szczególnie, jeśli mieszkasz na wysokim piętrze. Czy za każdym razem, gdy Twój kot wychodzi na balkon, Tobie aż krew mrozi się w żyłach? Przestań się więc zamartwiać i kusić los i postaw na montaż siatki ochronnej. Kocie siatki są tanie, skuteczne, a co najważniejsze, możesz zamontować je samodzielnie. To naprawdę proste!

Kocia siatka — jeden produkt, wiele możliwości

Twój kot z pewnością lubi wylegiwać się na balkonie. Kocie siatki służą przede wszystkim do tego, by chronić Twojego pupila przed wypadnięciem. Na zewnątrz może stać się wiele rzeczy. Kot może wyjść na przykład na poręcz lub zobaczyć frunącego ptaka — wystarczy sekunda, aby wydarzyła się tragedia. Siatka natomiast stanowi skuteczną barierę, zapobiegając tym samym różnym wypadkom.

To jednak nie wszystko. Kocia siatka pozwala także na czerpanie innych korzyści. Czy kiedykolwiek siedziałeś sobie spokojnie na balkonie, aż tu nagle tuż przed Tobą przeleciał ptak? A może na balustradzie Twojego balkonu nieustanie pojawiają się ptasie odchody i już doprowadza Cię to do szału. W takim razie musisz wiedzieć, że taka siatka przeciw gołębiom także działa bardzo skutecznie. Tworzy bardzo skuteczną barierę dla tych denerwujących zwierząt, dzięki czemu nie będziesz musiał się już z nimi zmagać.

Jak zamontować siatkę na balkon dla kota?

Przy montażu siatek balkonowych należy wykazać się bardzo dużą dokładnością. Od tego, w jaki sposób to zrobimy, zależy, czy jakość ochrony będzie wystarczająco wysoka. Dobrej jakości siatka balkonowa powinna mieć w zestawie specjalne akcesoria montażowe, które zapewnią solidne i łatwe mocowanie.

Na rynku dostępne są też bardziej zaawansowane siatki. Gwarantują one pełną ochronę i są odporne na nawet bardzo złe warunki atmosferyczne, w tym silny wiatr. Wymagają one fachowego montażu, dlatego zazwyczaj usługa ta jest w cenie samego produktu. Jeśli zdecydujesz się na taką siatkę balkonową, przyjadą do Ciebie specjaliści i założą ją i wyposażą w specjalne zaciski wykorzystywane w celu wzmocnienia konstrukcji.

Gdzie kupić siatkę na balkon?

Kocia siatka to produkt, który cieszy się obecnie bardzo dużą popularnością wśród posiadaczy kotów i nie tylko. W związku z tym można w tej chwili kupić ten produkt w wielu miejscach. Przy jego wyborze musisz jednak bardzo uważać. W sklepach bowiem często sprzedaje się zwykłe siatki bez żadnych zacisków ani wzmocnień. One nie dają gwarancji 100% ochrony dlatego lepiej unikać takich wyrobów. Szczególnie że ich cena przeważnie wcale nie jest znacznie niższa od profesjonalnych siatek, montowanych przez fachowców.

Jeśli potrzebna Ci solidna kocia siatka, najlepiej postaw na zakupy online. Takie produkty warto zamawiać bezpośrednio od producentów, ponieważ zapewni Ci to całkowitą pewność, że dostaniesz produkt najwyższej jakości.

Skomentuj