Pies, który je karmę dla psów

Karma dla psa z dużą zawartością mięsa, czyli klucz do zdrowia Twojego pupila!

W pełni zbilansowane posiłki to podstawa zdrowej diety każdego psa. W tym przypadku nie powinno być mowy o kompromisach żywieniowych, ponieważ wcześniej lub później złej jakości dieta odbije się na zdrowiu naszego pupila. Co ważne znaczenie ma tutaj przede wszystkim mięso i jego zawartość w psiej karmie. Dlaczego jest to takie istotne? Ile mięsa powinna mieć dobra karma dla psa – zarówno mokra, jak i sucha? Już wszystko wyjaśniamy!

Duża zawartość mięsa w karmie – dlaczego to takie ważne?

Prawidłowe żywienie psa jest kluczowe dla jego zdrowia i dobrej kondycji, a że najczęściej podstawą psiej diety są karmy, to należy dobierać je niezwykle starannie. Co to znaczy w praktyce? Trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę, że psy są naturalnymi mięsożercami, co oznacza, że ich organizmy są przystosowane do spożywania mięsa, które traktowane jest jako najlepsze źródło energii i składników odżywczych. Niestety na rynku znajdziemy wiele karm złej jakości, w których zawartość mięsa jest wręcz śladowa i wynosi zaledwie kilka procent, gdzie karma dla psa z dużą zawartością mięsa potrafi mieć go ponad 90 procent!

karma dla psa

Mokra karma dla psa z dużą zawartością mięsa

Zdrowa i odpowiednio zbilansowana dieta psa powinna uwzględniać zarówno suche, jak i mokre karmy. Te ostatnie są nie tylko bardzo apetyczne, ale również zawierają dużą zawartość wody, która pozwala utrzymać odpowiednie nawodnienie czworonoga. Ponadto to właśnie mokre karmy dla psa mogą mieć największą zawartość mięsa, sięgającą powyżej 90 procent. Do karm dla psa z duża zawartością mięsa zaliczyć można między innymi:

  • Metalove
  • Zoya
  • Wiejska Zagroda
  • Alpha Spirit
  • Animonda
  • Brit
  • Dolina Noteci

Suche karmy dla psa z dużą zawartością mięsa

Suche karmy dla psa z dużą zawartością mięsa są posiłkiem, który nie tylko dostarcza niezbędnych substancji odżywczych, makro i mikroelementów, ale również dba o kondycję psich zębów i dziąseł, Tego typu karmy pozwalają na ścieranie kamienia nazębnego i zachowanie odpowiedniej higieny psiej jamy ustnej. O suchych karmach z dużą zawartością mięsa mówimy w przypadku gdy jest go minimum 50 procent i więcej. Jednak nawet już 40 procent mięsa świadczy o tym, że karma jest lepsza niż najgorsze marketowe produkty z zawartością mięsa rzędu kilku – kilkunastu procent.

Do suchych karm z dużą zawartością mięsa zaliczają się również dobrej jakości karmy pieczone, takie jak ZOYA, w których głównym składnikiem jest łatwo przyswajalne mięso z dzika, jelenia lub strusia. Inne suche karmy dla psa z dużą zawartością mięsa to także Wiejska Zagroda czy karmy Brit Care.

Karmy bezzbożowe oraz karmy monobiałkowe

Tym, na co warto zwrócić uwagę przy karmach zarówno mokrych, jak i suchych, jest również zawartość zboża. Karmy zbożowe nie są zbyt łaskawe dla psich układów pokarmowych, warto zatem wybierać takie produkty, w których zboża po prostu nie ma. Natomiast psy z tendencjami do alergii pokarmowych można ustabilizować poprzez karmy monobiałkowe, które są posiłkiem bardzo lekkostrawnym, o składzie specjalnie zoptymalizowanym pod kątem łatwości ich przyswajania.

Skomentuj