Dwa małe kotki

Jakie poidło wybrać dla kota?

Zwierzęta domowe to nie maskotki, a żywe stworzenia. Obowiązkiem opiekunów jest dbałość o ich dobrostan. Dotyczy to zarówno psów, jak i kotów, a także innych zwierząt trzymanych w domu. O ile egzotyczni pupile są zazwyczaj pielęgnowani zgodnie z badaniami, nauką i doświadczeniem hodowców, o tyle w przypadku poczciwych futrzaków czy piesków takie traktowanie nie jest standardem. Gdy zapytamy się dziecka, co pije kot, powie ono bez zastanowienia, że mleko. To jednak nieprawda, dlatego tak ważne jest aby posiadając swojego pupila, zadbać o jego odpowiednie traktowanie. Koty powinny mieć stały dostęp do świeżej wody, dlatego najlepszym rozwiązaniem dla nich są poidła. Na jaki model się zdecydować? A może wystarczy zwykła miska z wodą? Co zrobić, gdy kot niechętnie sięga po wodę lub został nauczony picia mleka zamiast wody?

Dlaczego świeża woda jest tak ważna dla naszego kociego przyjaciela?

Chociaż koty nie są kojarzone ze zwierzętami wodnymi w większości potrafią doskonale pływać. Woda powinna być im też codziennie dostarczana z jedzeniem i do picia. Ważne jest, aby uzupełnić kocią dietę właśnie o wodę – normalizuje to pracę nerek, która często zawodzi zarówno u kotów bezrasowych, jak i wśród niektórych ras. Woda uzupełni również niedobory minerałów – koty to mięsożercy i drapieżnicy, a w przypadku kotów domowych dieta jest nieco uboższa w wodę. Mleko zaś, często kojarzone jako napitek dla kotów, nie powinno być im podawane zbyt często i raczej jako element posiłku niż osobno.

Miska z wodą – dlaczego nie jest to zawsze rozsądne rozwiązanie?

Czy miska z wodą może być poidełkiem dla kota? Może. Ale nie zawsze się to sprawdzi – koty to bardzo czyste zwierzęta i nie napiją się wody, która jest zabrudzona. A przecież o to bardzo łatwo, gdy zwierzak zostaje dłuższy czas sam w domu. Kłębki sierści, resztki karmy – to wszystko może sprawić, że woda dla pupila przestanie być dobra. Na rynku istnieję dużo lepsze alternatywy niż prosta miska na wodę, szczególnie dla wybrednych kotów.

Gdzie kupić najlepsze poidła dla kotów?

Wystarczy przeglądnąć stronę https://techwish.pl/pl/137-poidla aby zobaczyć bogata ofertę różnych automatycznych poidełek w formie fontanny. Woda w nich pozostaje stale świeża, ponieważ jest ciągle w ruchu i cały czas przepływa przez oczyszczacze. To atrakcyjna forma dla kotów, które niezbyt lubią pić wodę. Część poidełek na stronie wyposażone zostało w komunikację Wi-Fi, dzięki czemu nigdy nie przegapimy pustego zbiornika na ciecz. Kociaki z pewnością będą zadowolone.

Woda w ciągłym obiegu – idealna dla kotów niechętnych do picia i dla tych, które zostały nauczone picia mleka

Ciągły obieg wody sprawia, że kot uznaje ją za świeżą i czystą. Dlatego sięga po nią chętniej niż po wodę w misce. Poidełka na stronie https://techwish.pl/pl/137-poidla to wysokiej jakości urządzenia, które stanowić będą rodzaj zabawki dla kota. Zwłaszcza młode osobniki mogą uznać picie wody z fontanny za ciekawą zabawę i szybko stanie się to rutyną i lepszą alternatywą dla picia mleka.

Skomentuj