pies z obrożą

Jaka obroża dla psa?

Obroża dla Twojego psa to jedno z najbardziej podstawowych akcesoriów. Jest niezbędna podczas spacerów. Dostępne są różne rodzaje obroży. Inne polecane są dla psów małych ras, a inne dla dużych. Jeśli zastanawiasz się, jaką obrożę wybrać dla swojego psa, zapoznaj się z informacjami, które prezentujemy poniżej. W tekście znajdziesz wiele praktycznych porad i wskazówek dotyczących wyboru obroży dla psa.

  1. Jak wybrać obrożę dla psa?
  2. Obroże dla chartów
  3. Najlepsze obroże dla psów – rodzaje

Jak wybrać obrożę dla psa?

Zastanawiasz się, co jest najistotniejsze, jeśli chodzi o wybór obroży dla Twojego czworonoga? Wybierając obrożę warto zwrócić uwagę na jej szerokość, a także długość. Jak najlepiej ją dopasować? Przede wszystkim na początku musisz zmierzyć obwód szyi Twojego pupila, a następnie sprawdzić szerokość obroży, która odpowiada tym wymiarom. Szerokość obroży powinna obejmować mniej więcej dwa kręgi szyjne psiaka. Jeśli obroża będzie za cienka, może wpijać się w skórę i podduszać psa, w momencie szarpnięcia. Z kolei obroża, która jest za szeroka, może być niewygodna i uwierać. Dla małego psa optymalna szerokość wynosi między 1,5 a 2 cm, a dla dużych psów 2,5 – 4 cm. Przy wyborze obroży zwróć także uwagę na jej materiał. Obroże wykonane z wodoodpornych i wytrzymałych tworzyw sztucznych charakteryzuje bardzo duża funkcjonalność. Duży wybór obroży znajdziesz na stronie https://www.accdog.pl/. W sklepie dostępne są wygodne, wytrzymałe i lekkie obroże. Ich rozmiar idealnie dopasujesz do swojego pupila, a różne, kolorowe wzory będą świetnie wyglądać podczas długich spacerów.

Obroże dla chartów

Zastanawiasz się, jakie są idealne obroże dla chartów? Jeśli chodzi o jej rozmiar, trzeba go dopasować indywidualnie do każdego pieska. Charty to duże psy, dlatego doskonale sprawdzi się dla nich szeroka obroża. Obroża dla tego psa powinna być elastyczna i wytrzymała. Idealnie, jeśli będzie do tego wodoodporna i łatwa w czyszczeniu. Dla dużych i silnych zwierzaków świetnie sprawdzają się produkty dla psów wykonane z materiału BioThane®. Nie polecane są obroże zaciskowe, ponieważ mogą zrobić psu krzywdę.

Najlepsze obroże dla psów  – rodzaje

Jaka jest najlepsza obroża dla psa? Przed długi czas najpopularniejsze były obroże skórzane. Są bardzo trwałe, ale z drugiej strony niezbyt elastyczne. Dodatkowo trudno je czyścić. Od pewnego czasu bardzo popularne są obroże materiałowe. Są niezwykle wygodne w codziennym użytkowaniu. Dobrze dopasowana obroża dla psa z pewnością będzie wygodna dla Twojego czworonoga.

Skomentuj