woda dla kota

Jak zadbać o prawidłową podaż wody u kota?

Wiele kotów nie spożywa wystarczającej ilości wody, która jest przecież niezbędna do prawidłowego rozwoju zwierzaków. W jaki sposób opiekunowie kotów mogą zadbać o prawidłową podaż wody przez swoich mruczących pupilków?

Dobry sposób na nawodnienie kociego organizmu

Niektórzy z kocich opiekunów zauważyli z pewnością, że ich mruczki nie wykazują zbyt dużego zainteresowania miską z wodą. Warto zwrócić uwagę czy problem ten nie dotyczy również naszego kota, bowiem brak nawodnienia jest jednym z głównych czynników ryzyka rozwoju chorób dróg moczowych u tych zwierząt. Na początku nie zaszkodzi sprawdzić, czy przyczyną takiego stanu rzeczy nie jest np. rodzaj stosowanej miski, która może wpływać na smak wody. Inną przyczyną może być również zabrudzenie wody lub brak jej świeżości. Koty uwielbiają czystą i świeżą wodę, dlatego mogą odrzucić płyny, które nie będą posiadały tych cech. Wpływ na słabe zainteresowanie kota wodą może mieć też złe usytuowanie poidełka, np. w okolicach hałaśliwego urządzenia. Jeśli żadna z tych przyczyn się nie potwierdzi, a nasz kot nadal nie będzie wykazywał zainteresowana miską z woda, możemy pomóc mu w uzupełnieniu płynów w inny sposób. Dobrym pomysłem okazuje się być właśnie karma mokra dla kota.

Doskonały wybór dla mruczącego mięsożercy

W sklepach z żywnością dla zwierząt znajdziemy bardzo duży wybór mokrej karmy dla kotów, która stanowi doskonałe źródło nawodnienia dla mruczków. Taki rodzaj pożywienia to też w wielu przypadkach ulubiony pokarm kociaków ze względu na interesującą fakturę oraz wspaniałe smaki i aromaty. Mokra karma to świetne rozwiązanie dla kotów w każdym wieku. Dla młodego zwierzaka jest idealna, bowiem miękkie kąski nie stawiają oporu delikatnym zębom maluszków i łatwo można je rozdrobnić. Ponadto miękkie karmy są też dużo łatwiej trawione przez jeszcze niewykształcony układ pokarmowy. Nasi mruczący przyjaciele są z natury mięsożerni, a wysokiej jakości karma mokra dla kota to źródło wysokogatunkowego białka zwierzęcego oraz innych cennych składników odżywczych.

Karma mokra dla kota: eksperymentuj

Koty znane są ze swojej wybredności. Opiekunowie mruczków nierzadko muszą eksperymentować z różnego rodzaju karmami zanim poznają preferencje żywnościowe swoich pupilków. Na rynku znajdziemy duży wybór wysokogatunkowych kocich karm, które dostępne są również w opakowaniach o niewielkiej gramaturze. Dzięki temu możemy podać kotu kilka różnych smaków i poczekać na jego reakcję. Jedno jest pewne, chcąc zadbać o zdrowie i nawodnienie kociego organizmu, nie należy podawać tym zwierzętom jedzenia przeznaczonego dla ludzi. Niektóre produkty spożywane przez człowieka (np. winogrono czy czekolada) mogą okazać się wręcz toksyczne dla naszych mruczących przyjaciół.

Skomentuj