legowisko dla psa

Jak wybrać legowisko dla psa?

Pies powinien mieć swoje miejsce do spania, dlatego przed jego pojawianiem się w domu, powinno się przygotować dla niego wygodne legowisko. Pupil z radością będzie drzemać na własnym posłaniu w ciągu dnia i w nocy, a jego właściciel doceni, że dzięki legowisku ograniczy się ilość sierści na kanapach lub łóżkach. Niestety, pies zaakceptuje swoje posłanie, jedynie gdy będzie wygodne i przystosowane do jego potrzeb. Jak wybrać legowisko dla psa? Na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

1. Rozmiar legowiska dla psa

2. Antyalergiczne wypełnienie i dodatkowe poduszki

3. Personalizowane gadżety

Wygodne legowisko dla psa to ważny element „wyprawki” dla domowego pupila. Małe, średnie i duże psy potrzebują swojego miejsca do spania i odpoczynku – dotyczy to nawet najmniejszych maltańczyków i jorków, które chętnie wylegują się na kanapie. Legowisko jest bowiem sygnałem, że pupil dostaje własną przestrzeń, z której może korzystać tylko on. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze psiego posłania.

Rozmiar legowiska dla psa

Pierwszym elementem, na który powinno się zwrócić uwagę, przy wyborze legowiska dla psa, jest rozmiar. Posłanie powinno być dostosowane do wielkości pupila. Małe psiaki z powodzeniem ułożą się wygodnie nawet na poduszce, natomiast duże czworonogi potrzebują znacznie większego miejsca do snu. Jeśli będzie im za ciasno, będą unikać legowiska i często będą korzystać z kanap lub foteli, by udać się na drzemkę.

Legowisko dla psa powinno być przystosowane również do wieku pupila. Szczenięta lepiej czują się w niewielkich koszyczkach, w których mają wiele poduszek. Dzięki miękkości i nieco ograniczonej przestrzeni młode psiaki czują się bezpieczniej i są spokojniejsze. Miękka wyściółka i poduszki sprawiają, że szczeniaki lepiej znoszą rozłąkę z matką.

Antyalergiczne wypełnienie i dodatkowe poduszki

Psy podobnie jak ludzie mogą cierpieć z powodu alergii. Uczulenie u czworonogów pojawia się zwykle w przypadku spożywania nieodpowiedniej karmy lub kontaktu z alergizującymi materiałami. Jeśli powodem alergii jest karma, wystarczy ją odstawić i podawać psu inne posiłki. W przypadku alergii kontaktowej na materiał w posłaniu lub wypełnienie legowiska, miejsce do spania powinno się wyrzucić i wybrać zupełnie nowe posłanie. Na https://beds4dogs.pl/ dostępne są legowiska dla psów z hipoalergicznych materiałów.

Antyalergiczne wypełnienie psiego legowiska chroni pupila przed powtarzającymi się dolegliwościami w postaci wysypek, świądu, nieżytu nosa i ropienia oczu. Psy reagują na alergizujące substancje podobnie jak człowiek, dlatego objawy uczulenia są u nich praktycznie identyczne jak u ludzi. Jedyną różnicą jest trudność w zauważeniu wysypki, która u pupila będzie zasłaniana przez sierść. Wypełnienie z hipoalergicznych materiałów powinno znajdować się również w zabawkach i poduszkach znajdujących się w posłaniu dla psiaka.

Personalizowane gadżety

Legowisko dla psa może być ozdobione imieniem pupila. Jest to wspaniały sposób, by podkreślić, jak ważny jest czworonóg dla całej rodziny. Posłanie z jego imieniem to znak, że pies jest kochany i traktowany na równi z ludźmi.

Prócz imienia na posłaniu do legowiska można zamówić dodatkowe poduszki, które zapewnią jeszcze wyższy komfort wypoczywającemu zwierzakowi. Poduchy mogą mieć kształt kości lub serc, co zainteresuje psiaka i zachęci go do korzystania z własnego legowiska. Dla psiaków zmarzluchów warto dobrać również koc, pod którym pupil ukryje się w chłodniejsze noce. Kocyk przyda się zwłaszcza szczeniakom, które szybciej wychładzają się niż dorosłe psy.

Skomentuj