kot karma

Jak wybrać idealną karmę dla kota?

Każdy właściciel kota wie, że podawanie zwierzęciu odpowiedniej, zbilansowanej karmy, to klucz do utrzymania jego zdrowia. Dobrze odżywiony kot ma lśniące futro, jest pełen energii i ochoty do zabawy. Sprawdź, która karma dla kota zapewni Twojemu pupilowi wszystko, czego potrzebuje na co dzień!

  1. Jaka karma dla kota?
  2. Gdzie można kupić karmę dla kota?

W karmieniu kota ważna jest nie tylko jakość karmy, ale również pory jej podawania. Karmę należy podawać dwa razy dziennie, w miarę możliwości o zbliżonej godzinie. W ten sposób zwierzę przyzwyczai się do właściwego sposobu karmienia, a jego układ pokarmowy będzie działał bez zarzutu.

Jaka karma dla kota?

Karma sucha i mokra dla dorosłych kotów różni się od tej dla małych kociąt, a także od tej dla czworonogów cierpiących na choroby nerek, układu pokarmowego czy innych narządów. Decydując o tym, jaka karma stanie się podstawą diety kota, trzeba wziąć pod uwagę jego potrzeby oraz to, czy zalecane porcje opisane przez producenta odpowiadają zapotrzebowaniu zwierzęcia.

Na rynku dostępna jest zarówno mokra, jak i sucha karma dla kota. Według wielu specjalistów, karmy suche powinny być podawane pupilom sporadycznie. Koty piją niewielką ilość wody, a nadmierna podaż karmy suchej może mocno nadwyrężyć układ moczowy zwierzęcia. Co więcej, sucha karma jest nieodpowiednia dla kotów z chorobami zębów i dziąseł, ponieważ jej rozgryzanie może powodować pogłębianie się problemów. Znacznie lepsza jest karma mokra, która zawiera w swoim składzie dużą ilość wody, dodatkowo nawadniającej organizm kota. Mokre karmy dla kotów dostępne są w gotowych porcjach – wystarczy wyłożyć je kotu do miski, aby pupil mógł cieszyć się pełnowartościowym posiłkiem, który da mu energię na wiele godzin. W rzeczywistości wielu właścicieli karmi swoje koty w sposób mieszany, podając zwierzęciu zarówno karmę mokrą, jak i suchą. To również dobre rozwiązanie, trzeba jednak dbać, aby jedząc suchą karmę, kot miał dostęp do świeżej wody.

Nie wystarczy jednak, że mokra karma będzie podawana dwa razy dziennie w odpowiedniej dla kota ilości. Trzeba również zadbać o jakość podawanego pożywienia. Koty to mięsożercy, a więc to właśnie mięso powinno być podstawowym składnikiem takiej karmy. Odpowiednia karma dla kota zawiera niezbędne składniki odżywcze, dostosowane do potrzeb zwierzęcia. Wybierając karmę, trzeba więc zwrócić uwagę, aby w jej składzie znalazło się mięso, tłuszcze i podroby zwierzęce. Składniki mięsne powinny być uzupełnione tauryną, czyli aminokwasem niezbędnym kotom do utrzymania zdrowia, którego koci organizm nie wytwarza samodzielnie. Koty, podobnie jak ludzie, potrzebują kwasów omega-3, dlatego w karmie powinny znajdować się również oleje rybne, a także witaminy – A, E, D3 i witaminy z grupy B. Najlepsza karma zawiera także minerały – żelazo, mangan, cynk, miedź, potas, wapń, fosfor i sód.

Gdzie można kupić karmę dla kota?

Aby zapewnić Twojemu kotu wszystko, czego potrzebuje do codziennego funkcjonowania, powinieneś znaleźć karmę idealnie dopasowaną do potrzeb pupila. Szeroki wybór pełnowartościowych posiłków znajdziesz w sklepie internetowym Apetete. Wybierając najlepszą karmę, zwróć uwagę na wielkość zwierzęcia, wiek kota i jego specjalne potrzeby. Dla większości pupili najlepsza będzie bezzbożowa karma mokra, którą można uzupełnić pełnowartościową, suchą karmą. Ilość produktów dostępnych w asortymencie sklepu jest dopasowana do zawartości kieszeni właścicieli kotów każdej rasy, w każdym wieku i stanie zdrowia. Pamiętaj, że tania karma nie zapewni zwierzęciu wszystkiego, czego potrzebuje. Wybierz więc pełnowartościowe, gotowe posiłki, dzięki którym Twój kot zyska zdrowie na długie lata.

Skomentuj