pies

Jak wybrać dobrą karmę dla psa?

Żywienie psa to bez wątpienia jeden z podstawowych elementów dbania o jego zdrowie i dobrostan. Wiele osób zastanawia się, czy lepsze dla pupila są karmy mokre, czy suche. Oczywiście wszystko zależy od stanu zwierzaka i jego potrzeb, ale wśród wielu propozycji na rynku dostępne są świetnej jakości karmy specjalistyczne dla psów dorosłych, psów aktywnych, szczeniaków, seniorów, zwierząt wrażliwych. Są bogate w substancje odżywcze, a także doskonale smakują i są wygodne do podawania. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat tego, jaka sucha karma dla psa jest najlepsza i na co zwrócić uwagę, wybierając ją, zapraszamy do lektury. W tekście znajdziesz wiele cennych porad i praktycznych wskazówek, które pomogą zadbać o żywienie psa w każdym wieku.

1. Sucha karma dla psa – na co zwrócić uwagę?

2. Karmy suche zbożowe – jak mogą działać na psa?

3. Karma sucha bezzbożowa – dlaczego to dobry wybór?

Sucha karma dla psa – na co zwrócić uwagę?

Zastanawiasz się, czym charakteryzuje się najlepsza sucha karma dla psa? Przede wszystkim zawiera wysokiej jakości składniki, które idealnie wpływają na zdrowie i dobrą kondycję pupila. Wiele osób zastanawia się, czy dla psa sucha karma jest odpowiednia. Odpowiedź jest twierdząca, ale pod pewnymi warunkami. Warto zwracać uwagę na to, czy skład suchej karmy oparty jest na naturalnym pożywieniu psiego przodka, którym jest wilk. Suchą karmę da się odpowiednio przygotować, ale niewiele firm to robi. Tymczasem wysokiej jakości karma sucha jest bezzbożowa. Co to oznacza? W jej składzie znajduje się świeże i suszone mięso, a także olej, minerały, witaminy i suszone zioła i warzywa. Najlepsza sucha karma to nie pasza oparta na pszenicy, ale doskonale zbilansowany, mięsny posiłek, które będzie sprawdzał się także dla psów wrażliwych. Dobre suche karmy nie zawierają w sobie sztucznych dodatków i chemii. Tylko najlepszej jakości składniki odżywcze i smakowita kompozycja mięs, warzyw i ziół tak jak na przykład w karmie https://benjisplanet.com/.

Karmy suche zbożowe – jak mogą działać na psa?

Wiele osób obawia się, jak suchy pokarm działa na psa. Odpowiedzią jest optymalny skład. Niestety karmy, które opierają się na kukurydzy i pszenicy, nie są najlepszym wyborem. Dlaczego? Resztki pokarmowe, które nie są trawione, zalegają w przewodzie pokarmowym i mogą powodować różne konsekwencje zdrowotne, takie jak alergie i wysypki. Dodatkowo ze względu na niską zawartość składników odżywczych, mogą powodować niedobory witamin i minerałów, a także białka i zdrowych tłuszczy. Duża kaloryczność dodatkowo sprawia, że mogą przyczyniać się do problemów z nadmierną masą ciała pupili. Co może świadczyć o tym, że Twój piec cierpi na alergię pokarmową?

  • pojawiają się wzdęcia i bóle brzucha,
  • pies ma problemy z wypróżnianiem, tzn. zaparcia lub luźny stolec,
  • po jedzeniu zdarzają się wymioty,
  • skóra Twojego pupila swędzi, piecze i jest podrażniona,
  • na skórze pojawiają się rany lub wysypka,
  • pies ma obniżoną odporność.

Karma sucha bezzbożowa – dlaczego to dobry wybór?

Karmy suche bezzbożowe z dużą zawartością mięsa to wybór rekomendowany przez specjalistów. Doskonale wpływają na trawienie i nie zaburzają mikroflory w jelitach. Wypełnione są składnikami odżywczymi, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju każdego pupila. Psy prowadzone na diecie bezzbożowej są zdrowsze i bardziej odporne na choroby. Ich sierść jest lśniąca, a zęby mocne. Psy mają lepszą sylwetkę i kondycję. Psy na takiej diecie zyskują energię, witalność, a wszelkie problemy związane na przykład z wypróżnianiem odchodzą w niepamięć. Pupil pozbędzie się także wszelkich konsekwencji alergii pokarmowych. Jeśli jednak jakieś zagadnienie budzi Twoje wątpliwości, zawsze warto skonsultować się z lekarzem weterynarii.

Skomentuj