Ubranka dla psa

Dlaczego warto zakładać psu ubranka?

W okresie jesiennym i zimowym na ulicach i w parkach można zobaczyć wielu właścicieli czworonogów, którzy zabierają swoich pupili na spacer w ubrankach. Ubranka noszą w szczególności małe rasy psów, które mają niewiele tkanki tłuszczowej i szybko marzną w niskich temperaturach. Ubranka mogą jednak nosić praktycznie wszystkie czworonogi. Dlaczego warto zakładać psom specjalną odzież?

1. Dlaczego warto zakupić ubranka dla psa?

2. Gdzie wybrać dla psa ubranka dobrej jakości?

Tanie ubranka dla psów są dostępne w coraz większej liczbie miejsc. Można zamówić je w Internecie, nabyć w sklepach zoologicznych stacjonarnie oraz w supermarketach lub dyskontach. Zainteresowanie odzieżą dla czworonogów jest coraz większe, gdyż właściciele psów mają coraz lepszą świadomość na temat potrzeb swoich pupili. Dlaczego powinno się zakładać psom ciepłe ubranko? Jakie są zalety odzieży tworzonej z myślą o czworonogach? Dowiedz się więcej na jej temat.

Dlaczego warto zakupić ubranka dla psa?

Ubranka dla psa powstają z myślą o najmniejszych czworonogach. Dzięki nim możliwe jest zabieranie małych psów domowych na spacery przy każdej pogodzie. Niewielkie psiaki ważące poniżej 5 kg mają trudności z utrzymaniem stałej temperatury ciała w przypadku wietrznej, niekorzystnej aury. Ubranka w rozmiarze XS ograniczają utratę ciepła, podobnie jak jesienna i zimowa odzież wierzchnia noszona przez ludzi. Ubranka dla psa są dopasowane do wielkości zwierzęcia dzięki specjalnym rzepom, dlatego ściśle przylegają do skóry i zapobiegają wychłodzeniu skuteczniej niż inne formy ochrony pupila przed zimnem.

Zakup ubranka dla swojego czworonoga to dobry sposób, by zwiększyć aktywność domowego pieska w czasie zimy. Psiaki, które na co dzień przebywają w mieszkaniu, są w większym stopniu narażone na nadwagę i choroby spowodowane brakiem ruchu. Ubranko dobrane na obwód klatki piersiowej psa sprawia, że można zabierać pupila do parku i nie tylko każdego dnia. Piesek nie marznie, nawet gdy ma dość rzadką sierść, dostosowaną do spędzania większości dnia w ciepłym domu.

Ubranka dla psów w żaden sposób nie przeszkadzają czworonogom. Są wykonane tak, by nie krępować ruchów pupila i zapewniać mu pełną swobodę w każdej sytuacji. Odzież dla psów ras małych pozostawia nogi pupila wolne, by mógł biegać, skakać i turlać się wszędzie, gdzie ma na to ochotę bez względu na niskie temperatury. Dla czworonogów można wybrać również ubranka, które uszyto z wodoodpornego materiału. Dzięki niemu zmniejsza się ryzyko, że piesek przemoknie w trakcie spaceru po deszczu lub w wilgotnym parku o poranku.

Gdzie wybrać dla psa ubranka dobrej jakości?

Ubranie wybierane dla psa powinno być wykonane z materiału wysokiej jakości. W przeciwnym razie materiał może uciskać ciało psa i powodować podrażnienia skóry. Dla swojego psa warto wybierać przede wszystkim w renomowanych sklepach zoologicznych online i stacjonarnych. To właśnie w nich dostępne są ubrania tworzone z certyfikowanych tkanin i dopasowane do potrzeb ruchliwych czworonogów. W przypadku ubranek dla małych piesków ważne jest również dokładne dopasowanie rozmiaru. Zbyt duże okrycie wierzchnie sprawia, że psom jest niewygodnie, natomiast za ciasne uniemożliwia im swobodną zabawę.

Przy wyborze ubranka warto również sprawdzić, czy odzież przepuszcza powietrze. Sztuczne materiały są nieprzewiewne, dlatego powodują nadmierne pocenie się ciała czworonoga i obniżają jego komfort w czasie spacerów. Przewiewne tkaniny są lepszym wyborem, gdyż zwiększają komfort termiczny i znakomicie sprawdzają się w chłodne dni.

Skomentuj